Gemeenteraad

De gemeenteraad bestaat uit rechtstreeks verkozen leden voor 6 jaar. Het aantal gemeenteraadsleden is afhankelijk van het aantal inwoners van de stad. Bij ons zijn dat er momenteel 33. De fractie CD&V/N-VA bezit met 21 raadsleden de absolute meerderheid in de Ieperse gemeenteraad. Tot de oppositie behoren sp.a (5 leden), Open Ieper (4 leden), Vlaams Belang (2 leden) en Groen (1 lid).

In de eerste plaats is de gemeenteraad bevoegd om alles te regelen wat van gemeentelijk belang is, tenzij een aangelegenheid expliciteit is toevertrouwd aan de burgemeester of het college. Daarnaast dient de raad te beraadslagen over elk onderwerp van algemeen belang dat hem door de hogere overheid wordt opgedragen (bv. toezicht op kerkfabrieken, erkenning van buurtwegen,...). De gemeenteraad van Ieper vergadert iedere eerste maandag van de maand om 19.30u. in de raadzaal van het stadhuis. Deze zittingen zijn altijd openbaar, behalve wanneer het om persoonsgebonden aangelegenheden gaat. Je mag de openbare vergaderingen bijwonen als burger, maar je mag niet tussenkomen.

Agenda

Verslagen

Samenstelling

Jan Vercammen
Voorzitter
Federaal volksvertegenwoordiger


Westkaai 20 bus 3a
8900 Ieper
jan.vercammen@yperman.net 
CD&V/N-VA

CD&V/N-VA - 21 zetels 
Marleen Alleman Poperingseweg 412
8908 Vlamertinge
marleen.alleman@n-va.be 
Herman Baron St.-Livinusstraat 29
8908 Elverdinge
advocatenkantoor.baron@telenet.be 
Jan Breyne
Fractieleider
Korte Meersstraat 1
8900 Ieper
janbreyne@telenet.be 
Marieke Cloet
Schepen
OCMW-voorzitter
Vaubanstraat 80
8900 Ieper
marieke.cloet@ocmwieper.be 
Dominique Dehaene
Schepen
Capucienenstraat 37
8900 Ieper
schepen.dehaene@ieper.be 
Jan Delie
Schepen
Adriaansensweg 26
8900 Ieper-Brielen
schepen.delie@ieper.be 
Dieter Deltour
Schepen
Maaldestedestraat 151
8902 Zillebeke
schepen.deltour@ieper.be 
Stephaan De Roo
Schepen
Gasthuisstraat 5
8900 Ieper
schepen.deroo@ieper.be 
Katrien Descamps Posthoornstraat 36
8900 Ieper
katriendescamps@gmail.com
Katrien Desomer
Schepen
Diksmuidseweg 253
8900 Ieper
schepen.desomer@ieper.be 
Jan Durnez
Burgemeester
Vlaams volksvertegenwoordiger
Capucienenstraat 104
8900 Ieper
burgemeester@ieper.be
Jan Laurens Bloemendale 25
8904 Boezinge
jan_laurens@telenet.be 
Els Morlion Klijtgatstraat 2
8902 Hollebeke
els.morlion@skynet.be 
Eva Ryde
Schepen
Adriaansensweg 66
8900 Ieper-Brielen
schepen.ryde@ieper.be 
Danny Suffys Dikkebusseweg 464
8900 Ieper
dannysuffys@hotmail.com 
Caroline Vanlerberghe Rijselstraat 23
8900 Ieper
caroline@dekleinewinst.be 
Jef Verschoore
Schepen
Provincieraadslid
Stationsstraat 9
8900 Ieper
schepen.verschoore@ieper.be  
Paul Victoor Reigerslaan 59
8900 Ieper
paulvictoor@skynet.be 
Stefaan Williams Kasteelweg 49
8908 Vlamertinge
stefaan.williams@gmail.com 
Martine Verschoot Doorgangstraat 19
8900 Ieper
xantipe@hotmail.com
Oppositie 
sp.a - 5 zetels 
Philip Bolle
Fractieleider
Vleeshouwersstraat 10
8900 Ieper
philip.bolle@telenet.be
Evelyn Bouchaert Rozenwijk 16
8900 Ieper
evelyn.bouchaert@abvv-wvl.be 
Valentijn Despeghel Eigenheerdstraat 13
8900 Ieper
valentijn.despeghel@telenet.be 
Ives Goudeseune Zwarteleenstraat 81
8902 Zillebeke
ives.goudeseune@telenet
Andy Verkruysse Zaalhof 1B / 3a
8900 Ieper
andy.verkruysse2@telenet.be 
Vlaams Belang - 2 zetels 
Johan Sanders Frezenbergstraat 42
8900 Ieper
johan.sandersieper@skynet.be 
Nancy Six
Fractieleider
Augustijnenstraat 149
8900 Ieper
info@nancysix.org 
Open Ieper - 4 zetels 
Ann-Sophie Himpe Pappotstraat 3
8902 Ieper
annsophie.himpe@live.be
Patrick Benoot Brugseweg 64
8900 Ieper
patrickbenoot1@gmail.com
057 206 707 of 057 489 473
 
Marc Clabau Bloemendale 33
8904 Boezinge
marc.clabau@telenet.be 
Emmily Talpe
Vlaams volksvertegenwoordiger
Fractieleider
Poperingseweg 73
8900 Ieper
emmily@talpeconsult.be 
Groen - 1 zetel 
Vera Lannoo
Fractieleider 
Komenseweg 102
8902 Hollebeke
vera.lannoo@telenet.be