De Bibliotheek van Ieper pakt dit voorjaar uit met een gevarieerd programma van lezingen en een intiem concert. Bekende auteurs en artiesten vinden de weg naar de bib, met aandacht voor literatuur, muziek en erfgoed.
De reeks start op dinsdag 31 maart 2026 om 19.30 uur met schrijfster Els Snick. Zij komt spreken over haar recentste werk ‘De feestzaal van mijn ouders’. Snick heeft bovendien een bijzondere band met Ieper: haar vader groeide er op.
Op donderdag 23 april 2026 om 20 uur verwelkomt de bibliotheek de band Bloedend Hart voor een intiem concert.
Op zaterdag 25 april 2026 om 10 uur is schrijfster Gaea Schoeters te gast. Zij gaat in gesprek met Xavier Roelens, leraar Creatief Schrijven aan dé Academie.
De reeks wordt afgesloten op dinsdag 28 april met historicus en streekgenoot Korneel De Rynck. In zijn lezing ‘Tachtig was prachtig’ neemt hij het publiek mee naar het dagelijkse leven in de jaren tachtig, met foto’s, beelden en muziekfragmenten. Voor zijn onderzoek maakte hij onder meer gebruik van de collectie van de bibliotheek en het stadsarchief.
Voor elk wat wils
Met deze programmatie wil de bibliotheek een breed publiek aanspreken en ontmoeting stimuleren rond cultuur en kennis.
Praktisch
- Els Snick – dinsdag 31 maart 2026 om 19.30 uur
Gratis – inschrijven via: https://ieper.bibliotheek.be/els-snick - Bloedend Hart – donderdag 23 april 2026 om 20 uur
Tickets: €15 / UITPAS: €3 – inschrijven via: https://ieper.bibliotheek.be/bloedend-hart - Gaea Schoeters – zaterdag 25 april 2026 om 10 uur
Gratis – inschrijven via: https://bit.ly/lezinggaeaschoeters - Korneel De Rynck – dinsdag 28 april 2026
Gratis – inschrijven via: archief.ieper.be/tachtigwasprachtig
(organisatie: Bibliotheek Ieper en Stadsarchief Ieper)



