De stad Ieper en de Ieperse Jeugdraad gaan op zoek naar twee tot drie gemotiveerde jongeren die willen deelnemen aan een internationaal jongerenproject in Marzabotto, nabij Bologna (Italië).
Ieper maakt al jarenlang deel uit van het netwerk Les Villes Mémoires, dat steden samenbrengt die in het verleden zwaar getroffen werden door oorlog of geweld. Het netwerk, gecoördineerd vanuit Duinkerke, organiseert jaarlijks een thematisch symposium. Dit jaar vindt dat plaats in Marzabotto, naar aanleiding van de herdenking van de gruwelijke gebeurtenissen van 1944 tijdens de Tweede Wereldoorlog.
Internationaal jongerenprogramma
Aan het symposium wordt dit jaar een internationaal uitwisselingsprogramma voor jongeren gekoppeld. Twee tot drie jongeren kunnen Ieper vertegenwoordigen en samen met leeftijdsgenoten uit andere Europese steden reflecteren over wat herdenken betekent in 2026, nadenken over vormen van activisme en verzet, deelnemen aan het officiële herdenkingsprogramma en internationale contacten leggen.
De selectie van de deelnemers gebeurt door de Ieperse Jeugdraad en de Vredesdienst.
Praktische informatie
- Periode: vertrek op dinsdag 29 september – terugkeer op maandag 5 oktober
- Leeftijd: 17 – 25 jaar
- Kosten: verblijf wordt volledig gedragen door de organisatoren; de stad Ieper neemt de reiskosten op zich
Interesse?
Jongeren die willen deelnemen, sturen ten laatste op donderdag 25 juni een motivatiebrief naar vrede@ieper.be.

