Onderzoeksworkshop textielambacht | Thinking through the surface

Wanneer

  • zaterdag 7 maart 2026 van 13:30 tot 15:30 uur

Locatie

In Flanders Fields Museum
Lakenhallen, Grote Markt 34, 8900 Ieper

Hoe voelt het om te creëren in een omgeving die getekend is door chaos, dreiging en onzekerheid? En wat betekende handwerk voor mensen op de vlucht of die geconfronteerd werden met oorlog? Tijdens de onderzoeksworkshop ‘Thinking through the surface’ verken je hoe textielambacht een bron van houvast en troost kan zijn.

De workshop start met een bijzonder historisch voorbeeld: linnen zakjes, gemaakt en geborduurd door Franse en Belgische vrouwen tijdens de Eerste Wereldoorlog. Ze werden vervaardigd in de context van de Britse Quaker-hulpverlening. De Quakers kenden een therapeutisch helende werking toe aan dit soort handwerk.

𝗩𝗲𝗿𝗹𝗼𝗼𝗽 𝘃𝗮𝗻 𝗱𝗲 𝘄𝗼𝗿𝗸𝘀𝗵𝗼𝗽

𝑂𝑏𝑠𝑒𝑟𝑣𝑎𝑡𝑖𝑒

Na een korte introductie, bekijken we samen een replica van een historisch zakje, en foto’s van het origineel. Je wordt uitgenodigd je eigen indrukken en emoties te delen.

𝐸𝑟𝑣𝑎𝑟𝑒𝑛 𝑒𝑛 𝑚𝑎𝑘𝑒𝑛

Daarna ga je zelf aan de slag met naald en draad, ook als je geen ervaring hebt!

Tijdens het borduren worden je zintuigen ondergedompeld in een speciaal ontworpen soundscape die het oorlogslandschap van Frankrijk en de Engelse kust oproept.

𝑅𝑒𝑓𝑙𝑒𝑐𝑡𝑒𝑟𝑒𝑛

Je gaat in gesprek over wat je zag, hebt gemaakt en gevoeld. Wat vertellen deze objecten? Wat zegt dit alles over de vermeende helende kracht van handwerk in tijden van crisis?

De workshop wordt geregistreerd i.f.v. wetenschappelijk onderzoek.

𝗣𝗿𝗮𝗸𝘁𝗶𝘀𝗰𝗵𝗲 𝗶𝗻𝗳𝗼𝗿𝗺𝗮𝘁𝗶𝗲

Zaterdag 7 maart, 13.30 tot 15.30 uur

In de educatieve ruimte van het In Flanders Fields Museum

Gratis, mits inschrijven (max. 25 personen)

Geen ervaring nodig

Inschrijven

𝗜𝗻𝗳𝗼𝗿𝗺𝗮𝘁𝗶𝗲 𝗼𝘃𝗲𝗿 𝗵𝗲𝘁 𝗼𝗻𝗱𝗲𝗿𝘇𝗼𝗲𝗸𝘀𝗽𝗿𝗼𝗷𝗲𝗰𝘁

Deze workshop kadert in een onderzoeksproject van de University of Huddersfield, Uniserversité Paris Cité/IUF en Utrecht University. Meer informatie vind je in dit document.

Organisatie

In Flanders Fields Museum
Lakenhallen, Grote Markt 34 , 8900 Ieper
Website
http://www.inflandersfields.be/nl

Leeftijd

vanaf 18 jaar

Categorieën

Dit is een UiTPAS activiteit.
Naar top